O firmie

Szanowni Państwo,

 

STANCHEM Sp. z o.o. z siedzibą w Niemcach, w Polsce powstała w 1997 roku i należy do grupy prywatnych firm. Nasza główna działalność koncentruje się na krajowym i międzynarodowym handlu towarami używanymi w wielu sektorach przemysłu. Obecnie STANCHEM oferuje szeroką gamę produktów dla przemysłu metalurgicznego, odlewniczego, ściernego, ciernego, ogniotrwałego i budowlanego, a także materiałów do obróbki powierzchni, galwanizacji oraz półproduktów i wyrobów ze stali.

Początki naszej działalności sięgają 1990 roku, kiedy powstała nasza macierzysta firma - STANDARD. Dynamiczny rozwój i rosnące zapotrzebowanie na rynku pozwoliły nam założyć trzy kolejne spółki handlowe STANCHEM, STANLAB JarMag. Obecnie firmy zatrudniają niemalże 500 wysoko wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie handlu, chemii i marketingu. Roczna wielkość sprzedaży grupy wynosi ponad 850 mln €, a Stanchem odpowiada za około 35% Sprzedaży Grupy. Regularnie prowadzimy sprzedaż do ponad 30 krajów. Głównym rynkiem zbytu jest Polska i inne kraje Unii Europejskiej, eksportujemy również szeroką gamę produktów na rynki krajów trzecich.

Oferowane przez nas produkty znajdują zastosowanie w wielu branżach, między innymi: metalurgicznej, odlewniczej, ściernej, spawalniczej, ciernej, ogniotrwałej, cynkowniczej, gumowej, budowlanej, farb i lakierów, petrochemicznej, tworzyw sztucznych, ceramicznej, szklanej, paszowej i nawozowej, kosmetycznej, spożywczej, farmaceutycznej i innych.

W celu dostarczenia naszym klientom produktów najwyższej jakości, współpracujemy z renomowanymi i niezawodnymi producentami z całego świata. Dobrze zorganizowane obiekty i logistyka pozwalają nam na sprawny transport towarów na rynkach krajowych i międzynarodowych. Nasza grupa jest właścicielem przestronnych biur i dużych magazynów (ponad 60 000 m² na łącznej powierzchni przeszło 20 ha), z czego Stanchem posiada 15000 m² powierzchni magazynowej pod dachem i ponad 5 ha łącznej powierzchni w dwóch lokalizacjach: Niemcach pod Lublinem gdzie oprócz magazynów i składów celnych również znajdują się biura handlowe oraz działy obsługowe oraz w Pruszczu Gdańskim, który jest bardzo dobrze skomunikowany z terminalami kontenerowymi w Gdański oraz Gdyni. Dysponujemy również własnymi składami celnymi i bocznicami kolejowymi. Dzięki temu jesteśmy w stanie utrzymywać znaczne zapasy produktów, gwarantując naszym odbiorcom nieprzerwany łańcuch dostaw i krótkie terminy realizacji zamówień. Ponadto posiadamy własne urządzenia do cięcia, na których możemy ciąć nikiel, miedź, cynk i stopy wstępne do aluminium według wymagań klienta.

Priorytetowo traktując potrzeby naszych Klientów, konsekwentnie polepszamy nasze usługi starając się zdobyć ich zaufanie. Procedury wewnętrzne są tworzone zgodnie z normami jakości ISO 9001: 2015. Dodatkowo wdrożyliśmy część norm jakości ISO 14001:2015 i IATF 16949: 2016. Naszym głównym celem jest być wiarygodnym i godnym zaufania dostawcą dla obecnych i przyszłych partnerów biznesowych.

Zapraszamy do współpracy